Thajská masáž

Spočívá v působení síly na tlakové body, uvolňuje svaly, klouby, šlachy, chodidla, natahuje páteř a přináší tělu celkové fyzické a psychické uvolnění.

Při tradičních thajských masážích bývá návštěvník zahalen v lehkém, pohodlném oděvu. Nikoliv svlečen, jak je tomu při většině jiných masáží. Důvod sahá do dávné historie, kdy byly tyto procedury prováděny v buddhistických chrámech a nahota tam nebyla povolena.

Masérky využívají během tradiční thajské masáže palce, dlaně, chodidla i kolena. Jejich pomocí provádí proceduru, která spočívá v protahování a akupresurní terapii. Masérka postupně přechází od velmi jemných tlaků k důkladnému protahování jednotlivých částí těla.

Vše je prováděno s citem, v žádném případě by nemělo být využito násilných prvků, způsobujících velkou bolest klientovi. Vše musí jít ruku v ruce s aktuálním zdravotním a psychickým stavem zákazníka. Ten má kdykoliv možnost upozornit masérku na své nepříjemné pocity. To je dokonce žádoucí.

Před thajskou masáží je doporučeno sundat si veškeré doplňky, které by mohly při masáži překážet. Zároveň je vhodné před masáží 2 hodiny nejíst nebo se alespoň vyvarovat těžko stravitelných jídel.

Po masáži je dobré dbát na zvýšený přísun tekutin. Doporučuje se také spíše klidový režim a odpočinek. Zhruba dvě hodiny po masáži jezte pouze lehce a pokud možno se nesprchujte.